Корисні поради на рахунок чищення зубів

Здорові зуби відповідають не лише за гарну усмішку, а й за самопочуття, а також стан організму загалом. Тому важливо приділяти увагу щоденним домашнім процедурам. Окрім регулярних візитів до дантиста для лікування зубів рекомендується ретельно очищати порожнину рота та застосовувати додаткові засоби догляду за зубами.

Кілька корисних порад про те, як як правильно чистити зуби.

Как ухаживать за зубами

Правила догляду за зубами

Догляд за зубами в домашніх умовах — головний щоденний ритуал для сяючої посмішки. Щоб надовго зберегти їх здоровими, дотримуйтесь правил і регулярно виконуйте процедуру чищення зубів.

Почнемо із бази. Чищення зубною щіткою та пастою — це основний догляд за зубами. Радимо чистити їх щонайменше двічі на день і присвячувати цьому щоразу щонайменше 2 хвилини.

Рухи робіть плавно. Не намагайтеся сильно натискати і терти, оскільки агресивне чищення викликає проблеми у довгостроковій перспективі. Використовуйте щітку з м’якою щетиною та невеликою головкою.

Основні поради щодо правильного чищення:

  • розташуйте щітку під кутом 45 градусів до ясна;
  • рухайте щітку плавними круговими рухами, уникаючи тертя;
  • ретельно очистіть всі поверхні, включаючи зовнішню, внутрішню та жувальну.
Как ухаживать за зубами

Якщо використовуєте зубну щітку, дотримуйтесь рекомендацій виробника. Також можете порадитися зі стоматологом: він підкаже, які прилади краще застосовувати для гігієни рота та дбайливого догляду за зубами.

Догляд за порожниною рота та зубами повинен включати очищення язика. На ньому накопичуються бактерії, що призводить до неприємного запаху.

Чистити язик щіткою-скребком починайте з внутрішньої частини і обережно рухайтеся до кінчика. Після цього ретельно прополощіть рот.

Гигиенический уход за зубами с помощью нити

Чистка зубів за допомогою нитки

Наступний етап включає використання зубної нитки, яка захищає від карієсу та допомагає підтримувати здоров’я ясен. Рекомендується застосовувати нитку щонайменше раз на день (бажано перед сном або перед чищенням зубною пастою).

Слідкуйте, щоб нитка щільно прилягала до зубного ряду та обережно ведіть нею під лінією ясен. Приділяйте увагу задній поверхні зубів.

Після очищення нитки залишаються бактерії чи залишки їжі. Тому для дотримання гігієни рекомендуємо використовувати чисту ділянку нитки для кожного наступного зуба.

Застосування рідини для полоскання рота

Використовуйте додаткові засоби для догляду за зубами в домашніх процедурах. Рідина для полоскання рота не замінює щітку та зубної пасти, але корисна для здоров’я всіх органів та тканин ротової порожнини.

Лікувальні полоскання допомагають зменшити зубний наліт, а також запобігають карієсу, запаленню ясен, неприємному запаху з рота. Вибирайте ополіскувач без спирту.

Применение жидкости для полоскания рта
Уход за зубами в домашних условиях с ирригатором

Чищення зубів за допомогою іригатора

У домашній догляд за зубами рекомендується включати іригатор, який добре очищає важкодоступні ділянки в роті. Цей апарат у рази збільшує ефективність самостійного очищення порожнини рота, запобігає утворенню зубного нальоту та появі карієсу.

Іригатор під тиском подає струмінь води або лікарського розчину і таким чином вимиває із важкодоступних ділянок зубного ряду залишки їжі, бактерії, наліт. Крім того, апарат забезпечує легкий масаж ясен і покращує кровообіг у них.

Турбота про ротову порожнину допоможе зберегти красиву посмішку. Щодня застосовуйте всі рекомендації у комплексі, щоб зуби залишалися здоровими.

Також регулярно відвідуйте стоматолога. Повсякденна гігієна ротової порожнини повинна доповнюватися професійним доглядом та лікуванням (при необхідності).

Как ухаживать за зубами
Как ухаживать за зубами