Навіть якісно підібраний і правильний домашній догляд за порожниною рота не захистить вас від утворення нальоту на поверхні зубів. Самостійно видалити відкладення щіткою та флоссом у важкодоступних місцях практично неможливо. Зубний наліт та камінь утворюють тверді відкладення та плями, а також містять хвороботворні бактерії, які можуть завдати серйозної шкоди емалі та загалом здоров’ю порожнини рота. Запобігти розвитку патологій допомагає професійна гігієна — ультразвукова чистка зубів.

Чистка зубов ультразвуком
Ультразвуковая чистка зубов

Як виникають зубні відкладення?

Частинки їжі після її прийому відкладаються на емалі, починається процес розмноження бактерій, а також формування зубної бляшки – зафіксований на зубах білий наліт, який на 90% складається із патогенних мікроорганізмів. У разі недостатнього очищення зубів до нальоту приєднуються відмерлі частинки слизової оболонки, солі кальцію та фосфору. Далі відбувається процес кристалізації, який триває близько 12 днів і наліт остаточно твердне. Згодом зубний камінь збільшується за рахунок додаткового нашарування елементів на поверхню.

Прискорює процес утворення нальоту

  • нерегулярна гігієна – чистити зуби необхідно двічі, особливо важливо не забувати про вечірній догляд, коли слина виробляється не так активно і середовище найбільш сприятливе для утворення бактерій;
  • харчування – вживання солодкого та борошняного призводить до покриття емалі органічними кислотами;
  • порушений обмін речовин — слина не насичена необхідною кількістю корисних речовин для очищення ротової порожнини.

Чистка зубів ультразвуком сприяє ефективному видаленню зубного каменю за рахунок ультразвукових коливань, які вбивають шкідливі бактерії.

Ультразвуковая чистка зубов

Процедура чищення зубів ультразвуком

Перед обробкою зубів у стоматології дантист здійснює огляд і виявляє місця з найбільшою кількістю нальоту, встановлює його щільність. Цей крок допоможе визначити необхідний режим чищення. За потреби на зуби наносять спеціальний розчин для визначення меж відкладень.

Ультразвукова чистка зубів складається з кількох етапів:

  1. Чистка скалером. Принцип дії інструменту простий та безпечний: він утворює ультразвукові коливання, які у тандемі з водою відшаровують наліт.
  2. Полірування. Нерівномірна поверхня після очищення згладжується для того, щоб надалі їжа не налипала на шорсткості.
  3. Фторування. Це відмінна профілактика розмноження бактерій. Гель з іонами фтору зміцнює поверхню емалі та не дає можливості проникати патогенним мікроорганізмам.

Чищення ультразвуком є ​​безболісним і займає лише півгодини часу. Клініка ArtDent пропонує своїм пацієнтам якісну комплексну професійну гігієну ротової порожнини за приємними цінами. Найкращі стоматологи також подбають про здоров’я мам, людей за 60 років та клієнтів із супутніми захворюваннями за допомогою спеціально розроблених програм.

отбеливание зубов

Переваги ультразвукового чищення зубів

Стоматологічна процедура вважається одним з найефективніших способів видалення старих плям, що важко виводяться з емалі, наприклад, від кави або сигарет. Для чутливих зубів використовуються тонкі металеві наконечники на скалер.